Wąż na posesji w Przasnyszu

kp psp p sz 1Dziś tj. 2 sierpnia br. około godz. 11:20 doszło do nietypowego zgłoszenia. Właściciel poinformował, że na jego posesji przy ulicy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Przasnyszu znajduje się wąż.

Po przybyciu zastępu z jednostki ratowniczo - gaśniczej, mężczyzna wskazał dokładne miejsce, gdzie znajdował się wąż. Początkowe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych i powiadomieniu lekarza weterynarii o zaistniałym zdarzeniu.

Strażacy wraz z weterynarzem umieścili gada w plastikowym wiadrze zabezpieczonym wiekiem z otworami wentylacyjnymi. Dalszą opieką nad zwierzęciem podjął weterynarz.

W wyniku współpracy ustalono, że nie jest to gad jadowity. Prawdopodobnie jest to wąż zbożowy, który nie występuje w Polsce. To gatunek, który żyje w południowo-wschodniej części USA, jednak ze względu na swoje często oryginalne ubarwienie jest popularnym zwierzęciem hodowlanym. Właściciela węża nie ustalono.


UWAGA !!!

Jeśli spotkasz węża, zachowaj spokój i nie próbuj go dotykać. W przypadku, gdy węże pojawiają się w nieodpowiednich miejscach, tak jak w tym przypadku, najlepiej wezwać straż pożarną, która zajmie się ich bezpiecznym przetransportowaniem.


Opracowanie: kpt. Piotr Kuligowski, asp. Sekuna Rafał.

Zdjęcia: asp. Kamil Niski.

Wąż na posesji ...
Wąż na posesji w Przasnyszu
Wąż na posesji ...
Wąż na posesji w Przasnyszu
Wąż na posesji ...
Wąż na posesji w Przasnyszu