Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Rostkowo

Stra Poarna16 maja bieżącego roku około godz. 08:57 doszło do pożaru budynku mieszkalnego miejscowości Rostkowo gm. Czernice Borowe.

Przed przybyciem na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, mieszkańcy posesji wybili szybę w oknie i przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu węża ogrodowego.

W chwili przyjazdu straży pożarnej zastano pożar w pokoju dziecięcym. Obiekt murowany, kryty blachą dostawiony do sąsiedniego budynku jednorodzinnego. Żadne osoby nie odniosły obrażeń.

Strażacy po dokonaniu rozpoznania, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w domu przystąpili do działań gaśniczych. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali prąd wody w natarciu do płonącego pomieszczenia.

Po przygaszeniu pożaru wyrzucono wszystkie nadpalone elementy z pomieszczeń na zewnątrz i dokładnie przelano je wodą. W międzyczasie prowadzono wentylację nadciśnieniową. Następnie dokonano sprawdzenia kamerą termowizyjną sąsiedniego budynku mieszkalnego - nie stwierdzono zagrożeń pożarowych.

Spaleniu uległ cały pokój dziecięcy wraz z wyposażeniem. Okopceniu uległy pozostałe pomieszczenia w domu jednorodzinnym.

W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej: 3 x JRG Przasnysz i OSP Rostkowo.


Opracował: asp. Sekuna Rafał.