Tragiczny wypadek w stawie wodnym w miejscowości Gostkowo

kp psp przasnysz 230 kwietnia 2023 r. o godz. 18:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Gostkowo gm. Przasnysz w zbiorniku wodnym topi się mężczyzna.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy ratownicze z JRG Przasnysz wraz z Specjalistyczną Sekcją Ratownictwa Wodno-Nurkowego, JRG Maków Mazowiecki jako Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Maków 5” oraz najbliższe jednostki OSP Gostkowo i OSP Leszno.

Po przybyciu na miejsce uzyskano informację od osoby zgłaszającej, że mężczyzna znajduje się już pod wodą, następnie świadkowie wskazali obszar stawu.

Strażacy zabezpieczeni w suche skafandry oraz asekurowani linkami z brzegu weszli do stawu i po krótkim czasie znaleźli topielca. Natychmiast po wyciągnięciu go na brzeg strażacy wraz z ratownikami medycznymi rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO).

Po godzinie resuscytacji odstąpiono od działań ze względu na brak efektu. Mimo wysiłków ratowników 58-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Równocześnie z ratownikami swoje działania prowadziła grupa dochodzeniowo - śledcza policji.


Opracował: asp. Sekuna Rafał.
Zdjęcia: KP PSP Przasnysz.

Tragiczny wypad...
Tragiczny wypadek w stawie wodnym w miejscowości Gostkowo
Tragiczny wypad...
Tragiczny wypadek w stawie wodnym w miejscowości Gostkowo