INTERWENCJE


Łoś zawisł na ogrodzeniu w Przasnyszu

kp psp p sz17 maja bieżącego roku około godz. 04:48 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że samica łosia zawisła na pręcie ogrodzenia za przednie lewe kopyto na niezamieszkałej posesji w Przasnyszu na ul. Leszczynowej.


 Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Rostkowo

Stra Poarna16 maja bieżącego roku około godz. 08:57 doszło do pożaru budynku mieszkalnego miejscowości Rostkowo gm. Czernice Borowe.


 Pożar dwóch domów drewnianych – mieszkalnego i niezamieszkałego w Przasnyszu

kp psp p sz 17 maja bieżącego roku około godz. 00:40 doszło do pożaru budynku mieszkalnego i drugiego niezamieszkałego w Przasnyszu na ulicy Zawodzie.

W chwili przyjazdu straży pożarnej zastano pożar rozwinięty konstrukcji dachowych na obiektach. Budynek zamieszkiwany był przez dwie starsze osoby dorosłe, które opuściły dom przed przybyciem służb ratowniczych. Ze względu na bardzo zwartą zabudowę pożar przeniósł się na przylegający szczytem sąsiedni niezamieszkany budynek drewniany kryty blachą. Na skutek wysokiej temperatury popękaniu uległy szyby oraz stopieniu ramy okienne w zagrożonym budynku mieszkalnym – murowanym w odległości około 2 metrów, budynek ten zamieszkiwały dwie osoby, które ewakuowały się przed przybyciem służb. Żadne osoby nie odniosły obrażeń.


Tragiczny wypadek w stawie wodnym w miejscowości Gostkowo

kp psp przasnysz 230 kwietnia 2023 r. o godz. 18:10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Gostkowo gm. Przasnysz w zbiorniku wodnym topi się mężczyzna.


Pożar domu letniskowego w miejscowości Kobylaki-Czarzaste

kp psp p sz30 kwietnia bieżącego roku około godz. 02:20 doszło do pożaru budynku letniskowego w miejscowości Kobylaki-Czarzaste gm. Jednorożec.


Pożar lasu w miejscowości Oględa

kp psp p sz 122 kwietnia bieżącego roku o godz. 17:33 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Oględa gm. Przasnysz.


Pożar oboro – stodoły w miejscowości Milewo-Rączki

kp psp p sz 112 kwietnia 2023r. o godz. 22:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku oboro - stodoły w miejscowości Milewo-Rączki gm. Krasne.


Pożar budynku stodoły w miejscowości Kuskowo

kp psp p sz 1W dniu 15 lutego 2023r. o godz. 08:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Kuskowo gm. Przasnysz.


Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Grabowo

kp psp p sz 1W dniu 15 grudnia 2022 r. o godz. 09:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego i samochodów osobowych w miejscowości Grabowo gm. Przasnysz.


 Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Raszujka

kp psp sz 1W dniu 3 grudnia 2022 r. około godz. 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Raszujka Gmina Chorzele.


 Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Lipa, pożar ugasił strażak PSP poza służbą !!!

W dniu 19 listopada 2022  około godz. 8:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lipa gmina Jednorożec. Z informacji uzyskanych od zgłaszającej wynikało, że pożar jest już w fazie rozwiniętej i obejmuje pomieszczenie kotłowni i garażu. Na miejsce natychmiast zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.

                Jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej skuteczne działania gaśnicze podjął funkcjonariusz naszej Komendy, asp. Adam Mikołajewski. Mając świadomość  i wiedzę na temat panującego niebezpieczeństwa dotarł do źródła ognia gasząc go przy pomocy gaśnicy proszkowej. Na szczęcie nikt w pożarze nie został poszkodowany, a dzięki bohaterskiej postawie naszego funkcjonariusza straty w mieniu udało się ograniczyć.

                Dalsze działania strażaków polegały na przewietrzeniu pomieszczeń w budynku mieszkalnym oraz sprawdzeniu przy pomocy urządzeń wykrywczych i pomiarowych czy nie ma niebezpieczeństwa spowodowanego przez gazy pożarowe i ukryte zarzewia ognia.

Bohaterska posatwa asp. Adama Mikołajewskiego jest najlepszym odzwierciedleniem słów

„ Strażakiem się jest, a nie bywa” Gratulujemy!!!

Opracował: kpt. Piotr Kuligowski

Zdjęcia: kpt: Radosław Krzemiński


Nagrody Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego

nagroda   panoramaMazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski rozkazami nr 394/2022 z dnia 24.08.2022 i 395/2022 z dnia 26.08.2022 wyróżnił nagrodami pieniężnymi mazowieckich funkcjonariuszy PSP realizujących zadania z zakresu ratownictwa wysokościowego, ratownictwa wodnego oraz koordynatora wojewódzkiego bezzałogowych statków powietrznych.


Pożar lasu w miejscowości Krukowo

kp psp p sz 120 maja bieżącego roku około godz. 13:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Krukowo.


Pożar budynku obory w miejscowości Wielodróż

kp psp p sz 116 maja bieżącego roku o godzinie 14:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze beli słomy w pobliżu budynku gospodarczego.