WYDARZENIA


Dotacje z WFOŚiGW dla jednostek OSP z powiatu przasnyskiego

wfoigw 2Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu przasnyskiego otrzymają dotacje z WFOŚiGW na zakup nowego sprzętu i wyposażenia, wsparcie młodzieżowy drużyn pożarniczych oraz termomodernizację budynków OSP i instalację paneli fotowoltaicznych. Wnioski złożone do Funduszu przez jednostki OSP były opiniowane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosława Nowosielskiego.


Uroczystość patriotyczna w Pawłowie Kościelnym

kp psp p sz 12 października 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbyg. Jarosław Nowosielski oraz Komendanci Powiatowi PSP z Przasnysza i Mławy uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika „Bohaterom Niepodległości w hołdzie obrońcom Ojczyzny i wszystkim naszym rodakom poległym i pomordowanym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w latach 1918 – 1956”, która odbyła się w Pawłowie Kościelnym gm. Czernice Borowe.


Strażak zmarł na służbie podczas działań gaśniczych

czarno biae logo 21 października 2022r. o godz. 18.00 przasnyscy strażacy z KP PSP oraz druhowie OSP z powiatu przasnyskiego oddali hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę.


Uroczyste przekazanie pojazdów dla OSP Jednorożec i OSP Mchowo

kp psp p sz 11W dniu 23 września 2022 r. odbyła się uroczystość związana z przekazaniem średniego i lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu oraz pojazdu specjalistycznego UTV dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mchowie.


100 - lecie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem

kp psp p sz 120 sierpnia 2022 roku miały miejsce obchody 100 - lecia istnienia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem ( powiat przasnyski). Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków, która odbyła się w kościele Parafii Św. Jana Chrzciciela w Krasnem.


Wizytacja Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w powiecie przasnyskim

kp psp p sz 1W dniu 10 sierpnia 2022 r. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st.bryg. Artur Gonera wizytował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz jednostki OSP z terenu powiatu przasnyskiego.


Hołd strażakowi, który zginął w wypadku podczas służby

KP PSP Przasnysz7 sierpnia 2022r. o godz. 8.00 przasnyscy strażacy z KP PSP oraz druhowie OSP z powiatu przasnyskiego minutą ciszy oddali hołd strażakowi z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.


Nowy sprzęt dla Jednostki OSP Mchowo

kp psp p sz 1Jednostka OSP Mchowo dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego oraz współfinansowaniu przez Gminę Przasnysz została doposażona w nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Bezpieczne Wakacje - Obóz harcerki ZHR w miejscowości Nowa Wieś Zarębska

kp psp p sz 1W dniu 1 lipca 2022r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu st.asp. Tomasz Kossak w ramach prewencji społecznej, przeprowadził działania edukacyjne dla uczestników obozu harcerskiego ZHR w miejscowości Nowa Wieś Zarębska, w gminie Chorzele.


Przeniesienie służbowe mł.kpt. Damiana Koźlikowskiego

kp psp p sz 1W dniu 29.06.2022r. ostatni raz w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu pełnił służbę mł.kpt. Damian Koźlikowski. Na własny wniosek Decyzją Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego został przeniesiony do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.


Przasnyscy strażacy na biegu o Puchar Komendanta Głównego PSP

kp psp p sz 1W dniu 19 czerwca 2022 r. w Garwolinie odbył się Bieg Strażacki na dystansie 10 km o Puchar Komendanta Głównego PSP. Zawody zostały przeprowadzone w ramach XIII edycji biegu „ AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.


Sztandar KP PSP w Przasnyszu na obchodach Mazowieckiego Dnia Strażaka

kp psp przasnysz 1W dniu dzisiejszym na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyły się uroczystości Mazowieckiego Dnia Strażaka. Dla Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu było wyróżnieniem wystawienie delegacji pocztu sztandarowego i reprezentowanie naszej Komendy podczas tak ważnej uroczystości.


Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz nadanie Sztandaru KP PSP w Przasnyszu

kp psp przasnysz 111 czerwca 2022 roku na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w jubileusz 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej.


Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa z udziałem strażaków z KP PSP w Przasnyszu

kp psp p sz 1W ubiegłym tygodniu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu brali czynny udział obchodach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa zainicjowanego przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.


 Uroczysta zmiana służby z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

kp psp p sz sliderW dniu 2 maja 2022 r. o godz. 08.00 na placu Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu odbyła się uroczysta zmiana służby z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.