OGŁOSZENIA

„Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje termomodernizację i doposażenie remiz dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

bitwa o remizy 3W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.


Komunikat MSWiA na temat dystrybucji jodku potasu

1460x616 Komunikat MSWiAW ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.


Odszedł na wieczną służbę st.ogn. w st.spocz. Krzysztof Głodkowski

czarno biae logo 2Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 10 września 2022 roku odszedł od nas na wieczną służbę były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.ogn. w st.spocz. Krzysztof Głodkowski.


Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje 1Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


 Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

UAKomendant Główny Państwowej Straży Pożarnej apeluje do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.


 Kampania społeczna Państwowej Straży Pożarnej „Stop Pożarom Traw”

1Do 17 marca 2022 roku na terenie kraju strażacy interweniowali 9 635 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych, w tym na terenie woj. mazowieckiego 1 240. Niestety na terenie całego kraju, w pożarach, odnotowano trzy ofiary śmiertelne oraz 22 osoby ranne.


APEL: Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

1460x616Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłasza zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.
Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.


Opublikowano rozporządzenie dotyczące świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP

logo MSWiA mniejsze marginesyNa podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych strażakowi ratownikowi OSP przysługuje świadczenie ratownicze (corocznie waloryzowane) z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł.

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas wyczekiwany nie tylko przez uczniów, ale też rodziców. Przy natłoku codziennych obowiązków, szkole/pracy i pandemicznej rzeczywistości, która wcale nie znika, chęć wyrwania się z naszego codziennego otoczenia jest duża.


Komunikat w sprawie ograniczenia osobistych wizyt w jednostkach PSP

KP PSP PrzasnyszW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.


Ekwiwalent OSPKomunikat w sprawie ekwiwalentu dla druhów OSP


Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Nie dla czaduPaństwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.


Bezpieczne lodowiska 2022

Bezpieczne lodowiskaZbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Jedną z wielu zimowych atrakcji jest korzystanie z lodowisk, ślizgawek. Państwowa Straż Pożarna, jak co roku, dba o bezpieczeństwo wspierając tworzenie sprawdzonych miejsc do zimowych zabaw.