OGŁOSZENIA


 Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

UAKomendant Główny Państwowej Straży Pożarnej apeluje do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.


 Kampania społeczna Państwowej Straży Pożarnej „Stop Pożarom Traw”

1Do 17 marca 2022 roku na terenie kraju strażacy interweniowali 9 635 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych, w tym na terenie woj. mazowieckiego 1 240. Niestety na terenie całego kraju, w pożarach, odnotowano trzy ofiary śmiertelne oraz 22 osoby ranne.


APEL: Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

1460x616Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłasza zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.
Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.


Opublikowano rozporządzenie dotyczące świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP

logo MSWiA mniejsze marginesyNa podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych strażakowi ratownikowi OSP przysługuje świadczenie ratownicze (corocznie waloryzowane) z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł.

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas wyczekiwany nie tylko przez uczniów, ale też rodziców. Przy natłoku codziennych obowiązków, szkole/pracy i pandemicznej rzeczywistości, która wcale nie znika, chęć wyrwania się z naszego codziennego otoczenia jest duża.


Komunikat w sprawie ograniczenia osobistych wizyt w jednostkach PSP

KP PSP PrzasnyszW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.


Ekwiwalent OSPKomunikat w sprawie ekwiwalentu dla druhów OSP


Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Nie dla czaduPaństwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.


Bezpieczne lodowiska 2022

Bezpieczne lodowiskaZbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Jedną z wielu zimowych atrakcji jest korzystanie z lodowisk, ślizgawek. Państwowa Straż Pożarna, jak co roku, dba o bezpieczeństwo wspierając tworzenie sprawdzonych miejsc do zimowych zabaw.


Nie Oślepiaj, Oświetlaj - sprawdź światła w pojeździe za darmo!

NIE OLEPIAJ OWIETLAJ SPRAWD WIATA W POJEDZIE 2Pod patronatem Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego w Szkolnej Stacji Kontroli Pojazdów trwa kampania na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach publicznych. Do końca miesiąca kierowcy z Powiatu Przasnyskiego w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów mieszczącej się przy ulicy Gdańskiej nr 1 w Przasnyszu mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim pojeździe.


Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla

kp psp p sz 2W dniu 24 listopada 2021 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu obyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w celu wyłonienia na szczeblu powiatowym zwycięzców konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” organizowanego przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.


 Konkurs „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa”

Czujka logo PSPKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu jako współorganizator konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa” zaprasza do udziału oraz przesyła informacje na temat konkursu, a także zwraca się o pomoc w rozpropagowaniu informacji o wydarzeniu.

Adresatami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa mazowieckiego.


#SzczepimySię z OSP

Szczepimy si z OSPOchotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne!


Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

CPROd 1 czerwca 2021 roku od godziny 10:00 na terenie powiatu przasnyskiego numer alarmowy 998 został przełączony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje numer alarmowy 112. Numer alarmowy  998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Zaletą tego rozwiązania będzie możliwość powiadomienia o zdarzeniu wszystkich służb jednocześnie.